Patalpų ventiliacija ir jos svarba žmonių sveikatai

Patalpų ventiliacija ir jos svarba žmonių sveikatai

Neventiliuojamos arba prastai ventiliuojamos patalpos gali sukelti ar paaštrinti alerginius susirgimus. Padidėjusi anglies dvideginio koncentracija patalpose ilgainiui gali sukelti itin rimtas sveikatos problemas. Nustatyta, kad CO2 padidėjus iki 1-1,5% pablogėja savijauta, o esant didesnei nei 2-2,5% koncentracijai gali atsirasti rimtų pakitimų žmogaus organizme. Dažniausiai ima varginti galvos skausmai, energijos stygius, dusulys, širdies ritmo sutrikimai, padidėja kraujospūdis. Atsiradus tokioms sveikatos problemoms, mes pirmiausia skubame vykti pas gydytoją ir prašyti medikamentinės pagalbos, tačiau taip laikinai išsprendžiama problema, bet nepašalinama jos atsiradimo priežastis, todėl po kurio laiko ši ims kartotis.

Siekiant, kad patalpose oras visada būtų švarus, svarbu tinkamai suprojektuota ventiliavimo sistema. Naujausios ventiliavimo sistemos turi sieninius valdiklius, kurių pagalba galėsite kontroliuoti, koks šviežaus oro kiekis patenka į Jūsų namus ir koks kiekis iš jų yra pašalinamas. Labai svarbu, kad šaltuoju metų laiku iš namų nebūtų pašalinama per daug šilto oro, todėl verta investuoti į patikimą rekuperatorių, kuris padės sumažinti šilumos nuotėkį iki minimalaus.

Rekuperatorius – kas tai?

Tai įrenginys, kuris atlieka oro paėmimo ir oro ištraukimo funkciją iš gyvenamųjų arba komercinių patalpų. Jis savo viduje turi šilumokaitį, kurio pagalba ištraukiamas šiltas oras sušildo iš lauko įtraukiamą vėsų orą ir taip sumažina šilumos nuotėkį. Kai lauko temperatūra minusinė, rekuperatoriaus viduje sumontuotas papildomas elektrinis pašildymo tenas įsijungia ir neleidžia sistemai užšalti.

Standartinis rekuperatorius

Standartinis rekuperatorius yra montuojamas ant sienos ir yra su išvedžiotais plastikiniais arba metaliniais ortakiais (ventiliacijos vamzdžiais, kurie pasislepia po lubomis patalpų statybų arba renovacijos metu).

Sieninis mini rekuperatorius

Tai įrenginys, kurio sumontavimas galimas ir jau gyvenamose ar jau įrengtose patalpose. Toks įrenginys yra puikus sprendimas butuose ar senos statybos namuose. Jam nereikalingi lubose išvedžioti vamzdžiai, reikia išgręžti tik 1–2 kiaurymes per laukinę sieną tam, kad įmontuoti mechanizmą į sieną arba ant jos. Toks įrenginys negadina bendro vaizdo ir neužima daug vietos.

Dauguma mūsų klientų, įsigijusių tokius įrenginius, džiaugiasi ne tik šviežiu oru, bet ir dingusiu pelėsiu patalpų kampuose.

Pakeitėte senus medinius langus plastikiniais? Sumažėjo į patalpas patenkančio šviežio oro srautas ir atsirado pelėsis? Ne bėda! Turime Jūsų problemai puikų sprendimo būdą ir galime padėti.