Šilumos siurblys oras/oras ar oro kondicionierius? O galbūt „multisplit” sistema?
Oro kondicionierius
Tai įrenginys, skirtas vėsinti ar šildyti patalpų orą ir pašalinti perteklinę drėgmę.
Oro kondicionierius puikiai pasitarnaus karštomis vasaros dienomis, kai įkaitusios namų sienos Jums neleis pailsėti ir atgauti jėgas. Šis įrenginys turi ir šildymo funkciją, tačiau ji yra limituota. Oro kondicionieriaus naudojimas šildymui yra neefektyvus ir gali sugadinti įrenginį. Jei lauko temperatūra nukrenta žemiau -15 laipsnių Celsijaus, toks įrenginys nustoja veikti arba veikia labai neefektyviai. Taip yra todėl, kad tokie įrenginiai neturi išorinio bloko dugno teno, kitaip vadinamo pašildytojo, kuris yra skirtas apsaugoti kondicionierių nuo užšalimo.
Šildymo metu kondicionieriaus išorinis blokas pasigamina kondensatą (vandenį), kuris yra pašalinamas per išorinio bloko apačioje esančią skylutę, skirtą kondensato nubėgimui. Kadangi toks įrenginys dažniausiai neturi dugno pašildytojo, esant minusinei lauko oro temperatūrai, dugne gali susikaupti ledas ir sulaužyti kondicionierių jo veikimo metu.
Oro kondicionieriaus naudojimas šildymui rekomenduojamas tik esant pliusinei lauko oro temperatūrai.
Šilumos siurblys oras/oras
Tai įrenginys, turintis net keletą puikiai veikiančių funkcijų.
Toks įrenginys puikiai atlieka visas oro kondicionieriaus funkcijas ir puikiai šildo Jūsų namus.
Šilumos siurblys oras/oras gali būti naudojamas ir kaip pagrindinis namų šildymo šaltinis. Įrenginys puikiai veikia lauko temperatūrai nukritus iki -22 ar net -25 laipsnių Celsijaus. Jo dugne įmontuotas dugno tenas (pašildytuvas), kurio galingumas yra 40–60 vatų. Jis automatiškai įsijungia šilumos siurblio naudojimo metu tam, kad įrenginio dugne nesusidarytų ledas.
Toks įrenginys turi aukštesnį energetinio efektyvumo koeficientą.
Moderniausi įrenginiai suprojektuoti taip, kad dugno pašildytojas yra nebereikalingas, o lauko blokas neturi dugno, dėl to šildymo metu susidarantis kondensatas nubėga iš įrenginio ir tokiu būdu nesusidaro ledas.
Efektyvumas bei ilgaamžiškumas priklauso ir nuo pasirinkto gamintojo, todėl renkantis įrenginį, kaina neturėtų būti pagrindinis kriterijus.
Multisplit sistema
Multisplit – tai sistema, kuomet lauke yra montuojamas tik vienas išorinis įrenginys, o viduje galite turėti 2-3 ar net 4 įrenginius, kuriuos galite valdyti atskirai su kiekvienam vidiniam įrenginiui priskirtu pulteliu. Toks įrenginys skirtas patalpų vėsinimui ir šildymui, tačiau jo efektyvumas šildant patalpas yra ženkliai mažesnis.
Tik patyrę meistrai žino, kad multisplit sistema buvo sukurta siekiant išsaugoti kuo daugiau laisvos vietos ant namo fasado. Toks įrenginys yra ženkliai brangesnis nei split tipo įrenginys, kurio atveju lauke ir viduje yra montuojami atskiri įrenginio blokai.
Multisplit sistemos minusai yra didelė kaina, sudėtingas montavimas, silpnesnė šildymo funkcija, verta paminėti, kad sugedus vienam iš sistemos komponentų netenkate galimybės naudotis visu įrenginiu.
Tačiau yra pliusų, kurie yra reikšmingi perkant ir montuojant multisplit sistemą. Vienas iš jų yra galimybė išlaikyti namų ar kitų patalpų fasado išvaizdą, nes matomas tik vienas išorinis įrenginys. Be to, verta paminėti, kad perkant ir montuojant šią sistemą, kaina dažnai bus didesnė už dvi atskiras split tipo sistemas.
Svarbu pabrėžti, kad multisplit sistemos privalumai ir trūkumai gali skirtis priklausomai nuo konkrečios situacijos ir individualių poreikių.